Pokud se vám stránky nezobrazují správně, je to pravděpodobně způsobeno vašim prohlížečem. Na následujícím odkazu si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat prohlížeč Google chrome, který tento problém odstraní.
V této rubrice již brzy naleznete vše o okrsku Smrk do kterého spadá SDH Kunčice, Čeladná, Staré Hamry a Ostravice.
724 161 999

Oficiálni web Sboru dobrovolných hasičů Kunčice p.O.

Soutěže 2012

Ondřejnická patnáctka - závod mládeže
V sobotu 4. září 2015 se někteří naši mladí hasiči zúčastnili Běhu mládeže, která byla součástí Ondřejnické patnáctky. Běhalo se tratích podle věkových kategorií na sjezdovce Opálená na Čeladné. Po registraci obdrželi účastníci číslo a čip, který jim měřil čas, po rozcvičení pak postupně nastupovali na start podle věkových kategorií. Nejmladší běhali 150 m, trochu starší 300 a ti nejstarší žáci 900 m. Trať byla obtížná, protože se běhalo na sjezdovce, na trávě. Soupeři byli velice zdatní, byli mezi nimi členové běžeckých oddílů i klubu Atletika F-M. Přesto se nám povedl neskutečný úspěch. 13 našich hasičů přineslo 7 medailí, a to:
Hadicová a uzlová štafeta
V sobotu 3. března 2015 se konala v tělocvičně HZS Frýdek-Místek Hadicová a uzlová štafeta.Jde o soutěž pětičlenných hlídek, které musí štafetově spojovat a rozpojovat hadice a v druhé části soutěže pak uvázat svůj vylosovaný uzel - lodní, tesařský, zkracovačku, úvaz na proudnici či plochou spojku. Mladší družstvo absolvovalo obě disciplíny ve výborných časech a bez trestných bodů, starší družstvo mělo sice vynikající čas na uzlech, ale bohužel 1 uzel nebyl zcela přesně, proto dostalo 15 trestných vteřin. Do této chvíle nemám výsledky, jakmile je obdržím, budou ihned uveřejněny.
Po soutěži si mladí hasiči vyzkoušeli polygon - což je cvičné zařízení pro ověřování fyzické a psychické připravenosti hasičů v podmínkách simulujících skutečné podmínky při zásahu, pak si otestovali i pohyblivý žebřík a posilovací stroj.
Pohárová soutěž MH v Lučině
V sobotu 28. dubna jsme se zúčastnili pohárové soutěže v Lučině. V kategorii mini jsme byli jediným družstvem, a tak jistě není překvapením, že jsme vyhráli požární útok, navíc jsme získali ještě 2 další poháry za disciplíny, které byly nad plán, a které vlastně ani nemuseli plnit.
V kategorii mladších se nám požární úplně nevyvedl, rozpojily se c-čkové hadice, obsadili jsme 9. místo. Po požárním útoku jsme soutěžili v dalších 4 disciplínách - požární útok nasucho, štafeta dvojic. uzlovka a Gleťochova čtyřka. V součtu těchto disciplín jsme byli nejlepší, tedy získali jsme 1. místo.
Pohárová soutěž MH Nová Ves
V sobotu 5. května se konala pohárová soutěž mladých hasičů v požárním útoku na Nové Vsi. Zúčastnili jsme se této soutěže se dvěma s mladšími týmy. Družstvo nejmladších nedokončilo útok, družstvo mladších A získalo 2. místo v požárním útoku a 1. místo ve dvojboji (hadicová štafeta - 1. místo, štafeta požárních dvojic - 1. místo). Gratulujeme.
Hra Plamen - štafety
V sobotu 12. května se konala další část celoroční hry Plamen - štafety. Sešli jsme se na stadionu Slezan ve Frýdku - Místku. Soutěžilo se ve 3 disciplínách - štafeta dvojic, štafeta 4x60 m a štafeta CTIF. Sobota byl právě ten den, kdy se počasí během půl hodiny obrátilo a teplota neskutečně klesla, děti tedy běhaly a soutěžily za opravdu hrozného počasí, byla zima a po celou dobu jim pršelo. My jsme soutěžili pouze s mladšími žáky, ne vše se vyvedlo jak mělo, ale podle celkových výsledků jsme na tom zatím dobře. Za 14 dnů bude závěr - útoky a tam uvidíme....
Závěrečné kolo hry Plamen
V sobotu 26. května se konalo závěrečné kolo celoroční hry Plamen ve Fryčovicích. Tentokráte měřily síly mezi sebou mladší a starší žáci ve dvou disciplínách, a to v Požárním útoku CTIF a Požárním útoku s vodou. Do soutěže jsme šli s mladšími žáky a s odhodláním udržet si co nejlepší pozici (dosud po 6 disciplínách jsme byli 1.). Úkol pro celý tým byl jednoznačný - maximálně se soustředit a nedělat zbytečné chyby. V útoku CTIF jsme nezískali ani jeden trestný bod, ale výsledný čas stačil na 4. místo. Pak následovala královská disciplína Požární útok s vodou a ten se nám podařilo vyhrát a to bylo nejdůležitější pro celkový výsledek. V součtu umístění po 8 disciplínách naši mladší žáci obsadili nádherné 1. místo, zkrátka JSOU NEJLEPŠÍ V OKRESE FRÝDEK-MÍSTEK.
V kategorii starších žáků. zvítězilo družstvo z Kozlovic, na druhém místě pak byl Lubruz a bronzové medaile získali starší žáci z Čeladné. První dvě družstva starší kategorie automaticky postupují do krajského kola, které se koná v Ostravě 16.-17. června. Vítězná tři družstva z každé kategorie pak budou reprezentovat náš okres na Poháru krajského hejtmana začátkem září.
Pohárová soutěž MH Fryčovice
Pohárová soutěž na Lubně
V sobotu 9. června jsme soutěžili na Lubně. Přes nepříznivé uplakané počasí se sjelo rekordních 48 družstev žáků. My jsme nastoupili na start se dvěma družstvy, obě se velice dobře umístily. Družstvo mini, které tvoří 7 malých kluků získalo 2. místo, družstvo mladších po menším zaváhání na koši 3. místo.
Pohárovka Ostravice 10. června
Této soutěže jsme se zúčastnili jen s týmem mladších žáků, a to jsme si museli ještě 2 závodníky půjčit z Jistebníka. Čas 17,042 stačil až na 4. místo,
Pohárovka Jistebník 16. června
Zúčastnily se 2 družstva - mini a mladší. Obě družstva vyhrála - mladší čas 16,857 s.
Pohárovka Oprechtice 17. června
Zúčastnili jsme se se dvěma týmy - mini a mladší. Mini - neplatný pokus, mladší 16,543 - 3. místo.
Pohárovka Frýdlant 30. června
Pouze mladší družstvo doplněné košařem z Jistebníka, třetí místo.
Nadační den obce Tichá
Byli jsme požádání o ukázku pro nadční den. Předvedli jsme požární útok.
Pohárovka noční v Oprechticích a nocování
31. srpna se konala noční v Oprechticích. Mladší dosáhli času 17,88(lepší proud 15,87). Pak se nocovalo u Kahánků.
Krajský pohár starosty SDH MSK 1. září
Tato soutěž se konala v Trojanovicích. Zúčastnila se vždy 3 nejhlepší družstva z okresu. V kategorii mladších nastoupilo 13, starších 16 družstev.Soutěžilo se v požárním útoku s vodou a štafetě požárních dvojic.