Pokud se vám stránky nezobrazují správně, je to pravděpodobně způsobeno vašim prohlížečem. Na následujícím odkazu si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat prohlížeč Google chrome, který tento problém odstraní.
V této rubrice již brzy naleznete vše o okrsku Smrk do kterého spadá SDH Kunčice, Čeladná, Staré Hamry a Ostravice.
Nové telefonní číslo hasičů v Kunčicích je:
724 161 999

Oficiálni web Sboru dobrovolných hasičů Kunčice p.O.

4.ročník (2010)

Dne 14. května 2010 se konal v areálu ZŠ v Kunčicích 4.ročník noční soutěže v požárním sportu. Přípravy na tuto soutěž začaly již měsíc předem, ale ty nejintenzivnější teprve ráno před soutěží. Jelikož počasí nevypadalo příliš příznivě (za to mohla bestak sopka na Islandu), museli jsme připravit 7 velkých stanů pro sportovce a diváky. Ty však nakonec nebyly potřeba, protože přesně jak předpověď hlásila, přestalo v 18 hodin pršet a až do sobotního večera nespadla téměř ani kapka.
Celou soutěž měl rozběhnout Prchalov ve 21 hodin, avšak kvůli problémům s čidlem na pravém terči byl začátek posunut až na 21:45. Před samotným zahájením soutěže byla hlavním rozhodčím přestřihnuta hadice, která symbolizovala začátek soutěžní sezóny 2010.
Nyní již nic nebránilo k zahájení soutěže v Kunčicích. Prchalov se postavil na startovní čáru v pozici tronásobného vítěze této soutěže s podporou Bufyho a Prostřika na proudech. Útok rozběhli výborně až na malé zaváhání na rozdělovači, které způsobilo čas 14,972s. Tento čas nebyl vůbec špatný, avšak z pohledu následujících startujících družstev nebyl nepřekonatelný. Další se na startu připravovali borci z Metylovic A, ti se svým časem 14,983 skončili na konečném 4.místě. Dále se na základně připravovali obhájci 2.místa této soutěže z minulého ročníku Malenovice. Tento tým byl nejtipovanější mezi tipéry a všichni netrpělivě čekali, co kluci z Malenovic stihli natrénovat. Svůj útok měli rozběhnutý nádherně, 1.terč byl sestříknut v čase 14,683, ale díra v levém céčku způsobila pozdější sestřik na pravém terči a celkový čas 16,327s, se kterým kluci zcela jistě spokojeni nebyli. Protože ale sestříkli terče, nebyl jejich pokus opakován. Další místo na startu patřilo našim bratrům ze Slovenska Podvysoké. Tento team měl velké ambice na umístění po soutěži v Bílovci, kde obsadili 3.místo, ale chyba na rozdělovači připsala Podvysoké pouze neplatný pokus. Lubno na naši soutěži minulý rok nebyli a určitě chtěli zaběhnout svůj standardní rychlý útok, ale po několika chybách si zapsali taktéž N. 7. se na startu chystali domácí chlapi z Kunčic. Využili výhodu domácí trati a zaběhli solidní čas 15,343s, který stačil na celkové 8.místo. Kluci ze slovenského Staškova se na startu chystali jako devátí. V Bílovci vyhráli soutěž s časem 14,2s a svůj úspěch chtěli zopakovat i v Kunčicích, ale bohužel si zapsali také pouze neplatný pokus. Dalším horkým adeptem na solidní čas byly Oprechtice, které startovaly na 11.pozici.Těm se ale také nezadařilo a problémy na nálivce a pravém proudu odsunuly jejich naděje až na 18.místo v celkovém hodnocení. 13. se na startovní čáre seřadili borci z Bartovic. Ti měli svůj pokus rozběhnut také solidně a s časem 15,051s se zařadili na celkové páté místo. 15.družstvo na startu patřilo prvním ženám letošního ročníku, byly to holky z Metylovic, které si ovšem budou muset na úspěch počkat snad na další soutěž. V Kunčicích si zapsaly pouze neplatný pokus i přesto, že měly svůj útok slušně rozběhnutý. 16. se na start postavili kluci z Kozlovic s Vrbickou posilou na stroji. Na rozdělovači jsme mohli vidět Pavla Krpce, jehož účast slibovala solidní výkon celého družstva. To co však kluci z Kozlovic dokázali, šokovalo všechny okolo. S časem 14,804s sebrali Prchalovu dosavadní 1.pozici a dlouhou dobu tuto pozici drželi. Jen doplním, že čas levého terče byl 14,429s. Dále nás čekala trojice družstev žen, které se chtěly poprat o bednu. Z trojice Oprechtice, Kunčice a Bartovice dopadly nejlépe Bartovice, které s časem 18,130s obsadily celkové 1.místo. 2.místo Oprechtice a Kunčice skončily až 5. Vrbice měly v mužské kategorii také velké ambice na umístění. 1.terč s časem 14,562s by jim sice na 1.místo nestačil, ale díky prostřiku na levém terči se s časem 15,171s zařadily až na 6.místo. 25. se na základně připravil Petřvaldík, který bl na této soutěži vůbec poprvé a s časem 14,473s obsadil první místo v kategorii mužů a na putovní proudnici bude již navždy po třech cedulkách Prchalova i název Petřvaldík. Dále se již pořadí v první desítce u mužů téměř neměnilo. Pouze chlapi z Hájova A s časem 15, 384s odsunuli Svinov A na 10. pozici a sami se zařadili na 9.pozici. V kategorii ženy se pořadí zahýbalo po odběhnutí holek z Albrechtic, které s časem 20,876s obsadily 3.místo a holek z Hájova, které obsadily 4.místo s časem 20,881s.
Celkem tedy odběhlo 33 mužských družstev a 12 ženských družstev. Přestože bylo přihlášeno 54 družstev a některé nepřijely, je i tato účast největší v historii konání této noční soutěže.

Na závěrečný nástup a předání cen zůstalo 87 soutěžících, kteří obdrželi slosovatelné lístky. Po vyhlášení tipéra (Petra Havlíčková), nejstaršího soutěžícího (Jirka Válek), nejlepších střiků v mužské a ženské kategorii, byly vyhlášeny ceny za útoky v ženské a mužské kategorii. Poté byly losovány lístky a pro ceny jako bylo třeba 5x ubytování v místním penzionu či poukázky na koloběžky, poukázka na stravování v restauraci atp. Pokud si dobře vzpomínám, některé ceny získal Metylovice, Pstruží a dokonce i domácí…

Doufám, že se Vám u nás na soutěži líbilo a v následujícím roce se v Kunčicích opět sejdeme.