Pokud se vám stránky nezobrazují správně, je to pravděpodobně způsobeno vašim prohlížečem. Na následujícím odkazu si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat prohlížeč Google chrome, který tento problém odstraní.
V této rubrice již brzy naleznete vše o okrsku Smrk do kterého spadá SDH Kunčice, Čeladná, Staré Hamry a Ostravice.
Nové telefonní číslo hasičů v Kunčicích je:
724 161 999
 

Oficiálni web Sboru dobrovolných hasičů Kunčice p.O.

 

Hlavní strana

Požár osobního automobilu

Jednotka kunčických hasičů zasahovala dne 16. 5. 2020 u nahlášeného požáru osobního automobilu na čerpací stanici v Kunčicích pod Ondřejníkem. Poplach byl jednotce vyhlášen krátce před polednem a již za tři minuty jednotka vyjížděla na místo události.

Při příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že hoří motorový prostor osobního automobilu značky Renault, který řidička odstavila v prostoru čerpací stanice. K uhašení automobilu bylo zapotřebí dvou proudů vody, přičemž bylo použito i smáčedlo, které zvyšuje účinek hašení. Před příjezdem naší jednotky se o uhašení pokoušeli policisté z Obvodního oddělení Frýdlant nad Ostravicí, kteří byli na místě události jako první a použili celkem tři hasicí přístroje.

Po příjezdu jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Frýdek – Místek, byl automobil zkontrolován pomocí termokamery, pomocí které lze nalézt skrytá ohniska požáru. Následně se na místo dostavil vyšetřovatel příčin požárů, který bude dále zkoumat příčinu vzniku požáru osobního automobilu. Jako možná příčina požáru byla předběžně stanovena technická závada na osobním automobilu.

Požár dílen v Trojanovicích vznikl kvůli nedbalosti při řezání železa

Šest jednotek hasičů zasahovalo v sobotu 4. 4. 2020 večer v Trojanovicích (okres Nový Jičín) u požáru v bývalém zemědělském družstvu, kde hořela polovina přebudovaného kravína na dílny a sklady, včetně střechy.


Škoda na dílně a jejím vybavení, dvou osobních automobilech a dvou motorkách byla předběžně odhadnuta téměř na dva miliony korun. Může za ni nedbalost při řezání železného materiálu. Nikdo nebyl zraněn.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v sobotu krátce po 18. hodině. Do Trojanovic vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Nový Jičín, společně s ní pět jednotek dobrovolných hasičů – Trojanovice, Kunčice pod Ondřejníkem, Frenštát pod Radhoštěm, Kopřivnice a Příbor.


Hasiči dostali oheň v částečně rekonstruovaném objektu pod kontrolu za hodinu a půl, dohašování s rozebíráním střešních konstrukcí jim zabralo téměř další dvě hodiny. Dobrovolní hasiči z Trojanovic hlídali požářiště až do nedělního rána.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje

Jak všichni víme, stále platí zákaz vycházení bez zakrytí úst a nosu! Prosíme vás, nepodceňujte to. Naše jednotka po výjezdu. Pamatuj: MOJE rouška chrání TEBE, TVOJE rouška chrání MĚ.

TVOJE rouška chrání MĚ a MOJE rouška chrání TEBE. Buďte ohleduplní. Už to není o tom být nakažen, ale nenakazit. To, jak vypadáš, život nezachrání.

Valná hromada sboru

V sobotu 18. ledna se konala v hasičské zbrojnici valná hromada našeho sboru. Po přednesení zpráv o mládeži, jednotce, činnosti sboru, hospodáře a revizní komise následovaly volby do nového výboru. Nově zvolenému výboru přejeme hodně sil a chuti do dalšího pětiletého období.
Složení nového výboru:
Starosta - Tomáš Maralík, Náměstek starosty - Petr Vaněk, Adam Čajánek, Velitel JSDH - Miroslav Kahánek, Hospodář - Petr Vaněk, Jednatel - Darja Káňová, Revizor - Jana Cochlarová, Preventista - Marek Cochlar, Referent ochrany obyvatelstva - Matěj Přeček, Kronikář - Věra Kahánková, Členové výboru - Michal Bartoněk, Lenka Havlíčková, Pavel Kahánek, David Káňa, Radim Káňa, Irena Škulavíková, Pavel Vaněk.

Čtvrtý den nového roku začal výjezdem naší jednotky

Požár chaty v Kunčicích pod Ondřejníkem likvidovalo pět jednotek hasičů, plameny napáchaly škodu za půl milionu
04.01.2020 04:25, 09:53Moravskoslezský kraj
Pět jednotek hasičů zasahovalo na noci z pátku na sobotu v Kunčicích pod Ondřejníkem u požáru menší dřevěné myslivecké chaty s podkrovím, která měla půdorys asi 6 × 6 metrů. Zásah jim ztěžovala špatně přístupná cesta k chatě, byla úzká a zledovatělá. Předběžná škoda byla odhadnuta na 500 tisíc korun.


Operační středisko hasičů bylo o tomto požáru informováno v sobotu 4. 1. 2020 po jedné hodině noční. Do Kunčic pod Ondřejníkem ihned vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Frýdek-Místek, společně s ní čtyři jednotky dobrovolných hasičů – Kunčice pod Ondřejníkem, Frýdlant nad Ostravicí, Frenštát pod Radhoštěm a Čeladná.

Už při příjezdu hasičů dřevěný objekt s podkrovím vydatně hořel a měl propadlou střechu. Hasiči se zaměřili na ochranu sousedního objektu a přilehlého lesa. Oheň dostali pod kontrolu za devět minut, pak pokračovali v dohašování. Požár se obešel se bez zranění.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje

Taktické cvičení okrsku SMRK

Dne 30. 11. 2019 se jednotka Sboru dobrovolných hasičů Kunčice pod Ondřejníkem zúčastnila taktického cvičení na požár seníku v těžce přístupném terénu v blízkosti lokality Zadní Mečová ležící na katastru obce Čeladná. Po deváté hodině dopolední byl vyhlášen požární poplach jednotkám obcí Čeladná, Ostravice, Staré Hamry a Kunčice pod Ondřejníkem. Naše jednotka vyjela na místo události a již při výjezdu disponovala informací o tom, že jsou na místě složité podmínky a příjezdová komunikace je silně namrzlá. Po příjezdu na místo události jednotka kontaktovala velitele zásahu, aby zjistila další informace o požáru a také o činnostech, které má na místě zabezpečit. Podle instrukcí velitele zásahu pak naše jednotka prováděla kyvadlovou dopravu vody na místo požáru a dále zřídila čerpací stanoviště na vodním toku Čeladénka, na kterém prováděla doplňování cisternových automobilových stříkaček obcí Čeladná, Ostravice a Staré Hamry. Po ukončení všech činností na místě požáru se všechny zúčastněné jednotky přesunuly do hasičské zbrojnice v Čeladné, kde proběhlo vyhodnocení taktického cvičení. Taktického cvičení se dále zúčastnila jednotka HZS ČR ze stanice Nošovice, která byla na místě jako záloha a dále příslušníci HZS ČR z řad vyšetřovatelů příčin požáru, kteří sledovali a dokumentovali volný rozvoj požáru seníku a jeho další znaky, jako například směry šíření požáru. Dokumentace získaná při požáru seníku bude sloužit pro další vzdělávání vyšetřovatelů HZS ČR a to nejen v Moravskoslezském kraji.

Požár domu v Kunčicích pod Ondřejníkem vznikl kvůli nedbalosti s lepenkou

Šest jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek 17. 10. 2019 odpoledne až do večera v Kunčicích pod Ondřejníkem (okres Frýdek-Místek) u požáru sedlové střechy a půdy rodinného domku s předběžnou škodou půl milionu korun.


Hořet začalo kvůli nedbalosti osob při pokládání a natavování térové lepenky na sedlovou střechu přilehlé hospodářské budovy. Nikdo nebyl zraněn.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno před 15. hodinou. Do Kunčic pod Ondřejníkem ihned vyjela jednotka HZS Moravskoslezského kraje ze stanice Frýdek-Místek, společně s ní pět jednotek dobrovolných hasičů – Kunčice pod Ondřejníkem, Frýdlant nad Ostravicí, Čeladná, Trojanovice a Frenštát pod Radhoštěm.

Při jejich příjezdu už hořela menší hospodářská budova a zhruba polovina sedlové střechy rodinného domku i s půdou plnou všemožného odpadu, který museli hasiči vynášet, aby se jim podařilo požár uhasit. Oheň dostali pod kontrolu za necelou hodinu a půl, další desítky minut jim zabralo dohašování s rozebíráním střešních konstrukcí a odnosem půdního “pokladu“.

Kunčická bečka 2019

V sobotu 28. září jsme u hasičské zbrojnice pořádali další ročník vyhlášené soutěže KUNČICKÁ BEČKA. Tato soutěž je rozdělena do dvou stejně zajímavých částí. Dopoledne si změřili síly žáci v klasickém požárním útoku s vodou, odpoledne pak dospělí při netradiční soutěži.
Dopoledne se na start ve čtyřech kategoriích postavilo postupně 30 družstev z našeho okresu a okolí. Benjamínky celého dne bylo družstvo mini z Hukvald, které kromě skvělého útoku rozdávalo úsměvy na všechny strany. Dobře se poslouchá, že k nám jezdí děti rády, protože je o ně dobře postaráno, nikdo neodjede s prázdnou, ti nejlepší dostávají hodnotné dárky a medaile a hlavně, že je soutěž provázena příjemnou atmosférou a pohodou.
Výsledky kategorie mladších žáků:
1. Místo Lubno, 2. Trojanovice, 3. Bruzovice
Výsledky kategorie starších žáků:
1. Trojanovice, Bruzovice, Nová Ves
Mini – 1. Hukvaldy
Dorost – 1. Pržno

Odpolední netradiční soutěž má obdobná pravidla jako dětská, jen se nestříká na terče, ale cílem je dostat sud od piva do malé branky současně dvěma proudy vody, a cestou navíc překonat stále se zavírající dveře. Letos soutěžilo 10 družstev, vítězem soutěže dospělých se stalo naše družstvo z Kunčic p.O.

Po závodech diváky bavily dva „sranda“ týmy: Lučina – čarodějnice na metlách a vysavačích a Kunčice jako „lazaři“ i se speciálním vozem sanitkopohřebákem.

Požár beskydské roubenky se třemi auty způsobil škodu za 5 milionů korun

15.08.2019 03:30 Moravskoslezský kraj
Devět jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek 15. 8. 2019 brzy ráno u požáru roubeného rodinného domku a tří osobních automobilů v obtížně přístupném beskydském terénu v Kunčicích pod Ondřejníkem (okres Frýdek-Místek).


Až na lehce zraněný kotník dobrovolného hasiče se zásah obešel bez újmy na zdraví. Předběžná škoda byla odhadnuta na 5 milionů korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno ve čtvrtek brzy ráno – krátce po čtvrt na čtyři. Do Kunčic pod Ondřejníkem ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Frýdek-Místek a Nošovice, společně s nimi sedm jednotek dobrovolných hasičů – Kunčice pod Ondřejníkem, Frýdlant nad Ostravicí, Frenštát pod Radhoštěm, Ostravice, Trojanovice, Kozlovice a Čeladná.

Už při příjezdu hasičů hořela celá roubenka o půdorysu 12 × 7 metrů se sedlovou střechou a také sousední dřevěný přístřešek se třemi zaparkovanými osobními automobily – Opel Corsa, Ford Focus a Škoda Felicia. Hasiči museli zasahovat v dýchací technice.

Oheň dostali pod kontrolu asi za 3 a půl hodiny, dohašení zabralo dalších několik desítek minut. Na místě zásahu byl mj. místostarosta z Kunčic pod Ondřejníkem.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Použito foto z pozary.cz

Požár rodinného domku ve Frenštátě p.R.

17.05.2019 16:34 Moravskoslezský kraj
Jeden člověk zemřel při požáru v rodinném domě v ulici Střelniční ve Frenštátu pod Radhoštěm. K události vyjížděly čtyři jednotky. Při tomto zásahu asistovala i naše kunčická jednotka dobrovolných hasičů.

DVANÁCTÝ ROČNÍK NOČNÍ SOUTĚŽE "O KUNČICKÝ POHÁR"

V pátek 10. května pořádali hasiči z Kunčic p.O. již 12. ročník noční soutěže O KUNČICKÝ POHÁR, tentokrát poprvé u hasičské zbrojnice ( z důvodu výstavby u ZŠ). Na start se postavilo 19 mužských a 12 ženských týmů, atmosféra byla skvělá, i po skončení soutěže se účastníci velice dobře bavili. Náš tým skončil na 14. místě.

Mše svatá za zemřelé a žijící hasiče

V neděli jsme se sešli již tradičně na mši svaté v kostele sv,. Maří Magdalény. Průvodem jsme šli z hasičárny do kostela, doprovázelo nás sněžení a studené počasí, ale přesto jsme se sešli v pěkném počtu. Po skončení mše následovala snídaně v hasičárně, kde všichni mohli obdivovat nově restaurované staré obrazy, které jsou naší chloubou. Podle mistra restaurátora a starožitníka mají více než 100 let. Tuto nákladnou akci jsme se mohli dovolit i za společné pomoci obecního úřadu, který nám přispěl finanční pomocí. Poděkování patří i bývalému starostovi ing. Tomáši Hrubišovi, který nám pomohl najít malíře - restaurátora, který odvedl znamenitou práci.

Okrsková soutěž - okrsek SMRK

V pátek 3. května se na Čeladné konala okrsková soutěž v požárním útoku.
Výsledky: 1. Staré Hamry 18.933 s
2. Ostravice 19.948 s
3. Kunčice p.O. 22.761 s
4. Čeladná 42.333 s

Výjezd jednotky - požár na Pindule

Celkem 13 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů především z Moravskoslezského kraje zasahovalo v pátek 26. 4. 2019 odpoledne a večer u požáru lesa u Trojanovic (okres Nový Jičín) – na ploše až 15 hektarů mezi beskydským sedlem Pindula a Malým Javorníkem. Obešel se bez zranění, předběžná škoda byla vyčíslena na 1,5 milionu korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.


Na počátku byl v pátek 11 minut po poledni nahlášený požár 20 metrů čtverečních lesní mýtiny. Kvůli suchu a silnému větru se ale oheň velmi rychle rozšířil až na konečnou plochu 15 hektarů ve velmi svažitém a často obtížně přístupném terénu s omezenou možností dojezdu cisteren k hořícím plochám po úzkých lesních cestách. Hasiči jej dostali pod kontrolu kolem 18. hodiny.

Hasičům vydatně pomáhal ze vzduchu zhruba od 14 hodin vrtulník Policie ČR z Brna, který měl v podvěsu bambi vak s vodou. Ten plnili v nedaleké nádrži hasiči. Později přilétl na pomoc z Jihlavy dvouplošník ve správě Ministerstva zemědělství. Ten vzlétal s vodou z letiště v nedalekém Frýdlantu nad Ostravicí. Oba stroje shodily vodu na les celkem 38×.

V noci zůstanou na kontrolu požářiště a případné hašení dvě jednotky dobrovolných hasičů (Trojanovice a Frenštát od Radhoštěm) společně s hlídkami šesti lesních pracovníků, ráno za světla se rozhodne o dalším postupu.

Zasahovaly zde dvě jednotky HZS MSK – ze stanic Nový Jičín a Frýdek-Místek, jednotky dobrovolných hasičů Trojanovice, Lichnov, Frenštát pod Radhoštěm, Čeladná, Příbor, Kopřivnice, Štramberk, Mořkov, Kunčice pod Ondřejníkem, Frýdlant nad Ostravicí a Frýdlant nad Ostravicí-Nová Ves, ze sousedního Zlínského kraje Rožnov pod Radhoštěm.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje

Výbuch a následný požár ve Frenštátě p.R.

Celkem šest jednotek hasičů zasahovalo v noci ze soboty 13. dubna 2019 u požáru dvoupodlažního objektu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Zraněno při něm bylo pět osob, čtyři z nich odvezli zdravotníci do nemocnice. Výbuch s následným požárem byl na tísňovou linku ohlášen čtvrt hodiny po sobotní třiadvacáté hodině. Na místo byli vysláni hasiči ze stanice HZS MSK v Novém Jičíně a
dobrovolné jednotky z Frenštátu pod Radhoštěm, Kopřivnice, Kunčic pod Ondřejníkem, Trojanovic a Štramberka.

Tři lidé ze zasažené budovy utekli na střechu vedlejšího objektu, odkud je po žebřících zachránili hasiči - bylo mezi nimi i jedno dítě. Dalších deset osob dům opustilo samovolně a bez zranění ještě před příjezdem jednotek.

Požár zasáhl přízemní část s prodejními prostory, kouř se pak dostal do druhého obytného podlaží. Co bylo příčinou výbuchu šetří specialisté z řad Policie České republiky ve spolupráci s
vyšetřovateli hasičů.

nprap. Jakub Kozák
zastupující tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje


Naše jednotka Kunčice p.O. zasahovala ze strany tržnice - ulice, prováděla hašení a zásobování vodou.

Pruhovaný karneval okrsku SMRK

V sobotu 30. března jsme společně zorganizovali pro děti i dospělé hasičský pruhovaný karneval v kulturním domě na Starých Hamrech. K takovéto zábavě vždy patří tanec, hry, tombola, a do toho všeho se zapojily nejen děti, ale i ve velkém počtu i dospělí. Všichni se úžasně bavili a prožili spolu krásné sobotní odpoledne.

Hadicová a uzlová štafeta

V sobotu 2. března proběhla zimní část hry plamen v uzlové a hadicové štafetě. Za naše SDH se na start postavilo jedno družstvo starších žáků, na soutěži se jim dařilo, skončili s pěkným výsledkem. Za odměnu pak navštívili polygon na HZS Frýdek-Místek.

Trénink MH na ledě

Jeden ze zimních tréninků věnovali mladí hasiči bruslení na Ostravici.
Valná hromada sboru
Valná hromada se konala 12. ledna 2019 v hasičárně za účastí členů, hostů a zástupců sborů z okrsku SMRK. Byly předneseny zprávy o činnosti výjezdové jednotky, sboru a kolektivu mladých hasičů. Zde oznámila p. Kahánková, že končí po téměř 25 letech svou činnost vedoucí mladých hasičů a předává štafetu p. Martině Čajánkové Píšové a Marcelu Fabiánkovi. Poté následovala zpráva pokladníka a revizní komise. V diskuzi vystoupil p. Kahánek s hodnocením oslav 120. výročí a poděkováním všem za ochotu a práci při oslavách.Poděkoval za finanční pomoc také všem sponzorům a partnerům, zejména pak Obecnímu úřadu v Kunčicích p.O. a Moravskoslezskému kraji za dotaci. Paní starosta Mgr. Šebelová vyzvedla práci jednotky, zejména při zásahu v Tiché a vysoce hodnotila práci celého sboru.

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ PODPORUJE ČINNOST SDH

Tato podpora Moravskoslezského kraje se v letošním významném roce dotkla velmi významně i naší činnosti. Moravskoslezský kraj poskytl našemu sboru neinvestiční dotaci ve výši 55 000 Kč na realizaci projektu .„Program na podporu dobrovolných hasičů v roce 2018“. Sbor tuto dotaci použil na nákup hasičského praporu v rámci oslav 120. výročí založení sboru.
Prapor vyrobila podle historických podkladů firma Alerion z Brna, prapor byl pokřtěn 24. černa na slavnostní mši svaté, a od té doby jste jej mohli vidět na všech našich akcích, při kterých jsme společně oslavili 120 let založení Sboru dobrovolných hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem.

Vánoční pochod

Letošní zimní pochod poznamenalo sychravé a nevlídné počasí, a tak se na procházku vydalo asi jen 10 hasičů. Výborné občerstvení po cestě a dobrá nálada nám nechyběla. Nakonec jsme se s ostatními sešli na pozdním obědě v restauraci Skalka.

Pečení vánočních perníčků

Abychom letos nepodcenily vánoční přípravy, sešly jsme se v nové cvičné kuchyni základní školy, abychom si upekli v nových krásných prostorách vánoční perníčky. Samozřejmě jsme do kuchyně nepustily žádného chlapa, jen malý Péťa nám mohl pomáhat. Pečení jsme zakončily super pohoštěním připraveným v nové troubě Na příští schůzku jsme si pozvaly perníkářku paní Musilovou z Trojanovic, která nás zasvětila do zdobení, prozradila nám některé fígle, a divte se, ono nám to šlo!! Děkujeme moc vedení základní školy za zapůjčení jejich nové úžasné kuchyně.

Námětové cvičení

Jednotka z Kunčic p.O. vyjela k taktickému cvičení na požár bývalé obřadní síně v obci. Po příjezdu na místo jednotka provedla odpojení elektřiny a přešla k vyhledávání pohřešovaných osob (4 dospělí a 2 děti), které se měly údajně nacházet v budově. Tyto osoby byly nalezeny, vyvedeny a jedna z nich vynesena na páteřní desce, všechny byly ošetřeny a předány na shromaždiště. Společně s JSDH Staré Hamry vytvořili poté dálkovou dopravu vody z hydrantové sítě do CAS. JSDH Čeladná provedla vytvoření útočného vedení proudu vody na střechu budovy, JSDH Ostravice pak totéž na zadní stranu budovy, následně střídaly hasiče vyhledávající osoby v budově. Po ukončení tohoto námětového cvičení se jednotky sešly v kunčické hasičárně ke společnému hodnocení akce.

Hasičský zájezd

Za letošní celoroční práci na oslavách výročí jsme se odměnili dvoudenním zájezdem do Jeseníků. Cestou jsme se stavili do muzea tvarůžků v Loštic, pochutnali si na pravé svatomartinské huse, prohlédli si areál Dolní Morava. Ubytováni jsme byli v penzionu v Kunčicích. Po zpáteční cestě jsme navštívili Štemberk.

Úspěšný zásah, na kterém má velký podíl naše jednotka

03.11.2018 06:20 Moravskoslezský kraj
Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v sobotu 3. 11. 2018 ráno v obci Tichá (okres Nový Jičín) u požáru zaparkovaného traktoru Case, lisu na seno a slámu Krone a části přilehlého kravína, v němž jsou ustájeny čtyři desítky býků.


Předběžná škoda byla odhadnuta na 1,8 milionu korun, hasiči ale svým rychlým zásahem uchránili majetek odhadem za 16 milionů korun.

Operační středisko hasičů bylo o požáru v areálu kravína informováno v sobotu před půl sedmou ranní. Na okraj obce Tichá ihned vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK), společně s ní tři jednotky dobrovolných hasičů – Frenštát pod Radhoštěm, Kunčice pod Ondřejníkem a Tichá.

Při příjezdu hasičů už vydatně hořel traktor i lis, stojící za sebou v zastřešeném přístavku u zdi kravína. Ta začala hořet i s hliníkovou střechou kravína, v němž byli ustájeni býci a kde ležela mimo kotce suchá sláma.

Hasiči dostali oheň zvenku i zevnitř pod kontrolu za čtvrt hodiny, dohašování s pečlivým proléváním střechy kravína i zasaženého traktoru jim zabralo více než hodinu. Nikdo nebyl zraněn. Příčina vzniku požáru je v šetření, o pomoc byl mj. požádán Technický ústav požární ochrany v Praze.

Nejvyšší škoda vznikla na obou zemědělských strojích. Hasiči ale uchránili před zkázou dlouhý kravín (podle majitele za 15 milionů korun) i se čtyřmi desítkami různě starých býků (odhad 1 milion korun). Hasiči byli tak zruční, že je nakonec nemuseli vůbec vyvádět z kravína ven.
por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje

Závod požárnické všestrannosti 2018

Tento závod se konal v sobotu 13. října ve Starém Městě, za náš sbor se zúčastnilo jedno družstvo starších.

Kunčická bečka

V pátek 28. září jsme pořádali další setkání mladých i dospělých hasičů při soutěži Kunčická bečka. Dopoledne se na start postavilo13 mladších, 10 starších a 5 družstev dorostu. Soutěž probíhala ve velmi příjemné atmosféře, prostě "na pohodu". Odpoledne mládež vystřídalo 13 dospělých a 4 sranda týmy.

Oslavy 120 let trvání SDH Kunčice p.O.

Oslavy 120 let založení sboru s gratulanty a hosty
Tak významné narozeniny, jako jsou ty naše 120, si zaslouží pořádnou oslavu s příjemnými hosty a spoustou gratulantů. Pokud jste hasičskou oslavu 11. srpna nestihli, je to velká škoda, protože program byl velice bohatý, všichni se bavili a vše probíhalo v nádherné uvolněné atmosféře.
Nejdříve jsme shlédli ukázku hašení od nejstarší techniky až po tu nejmodernější, vždy doprovázenou dobovou hudbou. Pohádku o hasičském snu nám četly mladé hasičky Sárinka Vykrutová a Magdalénka Klepáčová, střídaly se s odborným výkladem v podání p. Cochlara – tato jejich souhra měla velký úspěch. Každá ukázka byla odměněna potleskem a uznáním diváků, kteří si zblízka mohli prohlédnout práci s koňskou stříkačkou, různými staršími automobilovými stříkačkami a nakonec zásah našim hasičským automobilem MAN. Po ukončení připraveného zásahu si mohli všichni prohlédnout i ostatní techniku, např. vysokozdvižnou plošinu a výjezdový automobil Tatra z HZS Frýdek-Místek.
Program byl velice různorodý, a tak se na podiu střídali další hosté a gratulanti. Nejdříve to byly děti z folklorního souboru MŠ školní Dolňánek, aby jej vystřídali muzikanti ze souboru písní a tanců z Kozlovic Valašský Vojvoda. Během tohoto představení začala plnit dětské sny kouzelnice Radana, která se svou spolupracovnicí malovala dětem na obličej. Aby si rodiče odpočinuli a mohli se občerstvit, připravila tato kouzelnice pro děti zajímavý program, při kterém nejdříve kouzlila, později si s dětmi hrála, tančila a dováděla. Večer po 19. hodině už zase patřil Valašskému Vojvodovi, kdy už přijeli i jejich tanečníci a na podiu předvedli naše krásné valašské tance.
Během celého odpoledne probíhala hasičská ruličková hra, kdy hosté mohli vyhrát odpoledne některou z více než 200 cen, ti co postoupili do večerního slosování pak o 15 nejhodnotnějších.
Celou oslavu završila taneční zábava se skupinou Sagar, kde se vyplnilo přesně to, co se o nich povídá. „Jakmile začnou hrát a zpívat, hned jsou všichni na parketu“. Tato skupina byla opravdu úžasná a předvedla show a kvalitu, jakou jsme tu ještě neměli.
Aby se oslavy mohly uskutečnit, bylo nutno vynaložit mnoho úsilí a práce. Všem sponzorům moc děkujeme za dárky do naší ruličkové hry, všem hostům a gratulantům za krásně společně prožitou oslavu. Průběh akce nám nafotil pan Emil Milata,

Novomanželé Petra a Eda Bordovští

V sobotu 7. června si řekli své "ano" Petra Jalůvková (SDH Kunčice p,O.) a Eda Bordovský (SDH Bordovice). Dcera Julinka jim byla družičkou.

Oslav 120 let trvání SDH Kunčice p.O.

V neděli 24. června jsme slavnostní mší, křtěním nového praporu a následnou valnou hromadou oslavili 120 let založení sboru.
Zprávu o činnosti sboru za 120 let si můžete přečíst v levých panelech pod titulkem "historie".

Nový dokument

Vytvořeno 18.09.2017 16:05:03 | Poslední změna 18.09.2017 16:07:24