Pokud se vám stránky nezobrazují správně, je to pravděpodobně způsobeno vašim prohlížečem. Na následujícím odkazu si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat prohlížeč Google chrome, který tento problém odstraní.
V této rubrice již brzy naleznete vše o okrsku Smrk do kterého spadá SDH Kunčice, Čeladná, Staré Hamry a Ostravice.
Nové telefonní číslo hasičů v Kunčicích je:
724 161 999
 

Oficiálni web Sboru dobrovolných hasičů Kunčice p.O.

 

Soustředění Staré Hamry 09

Během dubnového víkendu jsme se my, mladí hasiči, objevili uprostřed moře na pustém ostrově - v pevnosti Boyard.Tedy alespoň jsme si na to hráli při víkendovém pobytu na Starých Hamrech, kde nám místní hasiči umožnili pobyt v jejich hasičárně.
Sešli jsme se v pátek 17. dubna s nákladem buchet a jiných dobrot od maminek a vydali se na dlouhou plavbu. 21 bojovníků se teprve v hasičárně na Starých Hamrech dovědělo , kde jsou a co je čeká. Při psychologické hře jsme zjistili, jak nás vidí ostatní a tato hra nás také rozdělila do tří družstev. Každé dostalo přidělenu svou barvu a každý člen šátek. My jsme museli vymyslet název, pokřik, namalovat šátky a obličeje. A tak od pátečního večera proti sobě bojovali URGALOVÉ, RAPTOŘI a PIŠKOTI. Cílem hry bylo získat 7 klíčů od pokladu a 5 indicií, které nás měly přivést ke klíčovému slovu otevírajícímu poklad. Už v pátek se nám podařily vybojovat 3 klíče a podle disciplín, které jsme měli za sebou, jsme poznali, že dostat se k pokladu nebude jednoduché. V sobotu ráno, hned po snídani boj o klíče pokračoval. Otec Furat nám dával hádanky, lovili jsme klíče z odporného „hnusu“, bojovali v postřehu i rychlosti, jedli namazaný rohlík uvázaný na provázku apod.
Po obědě jsme se vydali na procházku „po slepu“. Úkolem hry je, aby si všichni členové týmů kromě velitele zavázali oči a došli na určené místo. Cestou jsme plnili úkoly a postupně si tak mohli šátky odvazovat. V podvečer jsme se pustili do získávání indicií a luštění klíčového slova. Indicie zněly – start, rukáv, čtyři, dírka a kominík. Napadlo vás slovo – knoflík?
Po odhalení tohoto hesla a složení 7 klíčů jsme mohli přes dráhu plnou nástrah k pokladu, a odtud brát vše, co poklad skrýval.
Vyhlášením vítězů jsme hru o poklad pevnosti Boyard ukončili, ale náš víkendový pobyt pokračoval ve skvělé náladě dál. Za napínavou hru jsme na oplátku našim vedoucím připravili program na večer – a to X-FAKTOR, při kterém jsme se náramně bavili.
V neděli ráno jsme skládali náročné zkoušky odbornosti za přítomnosti velitele hasičů ze Starých Hamer, který je také i profesionálním hasičem. Na tyto zkoušky jsme se průběžně připravovali celou zimu, proto nikdo neměl s plněním problémy. A to už na nás čekal vynikající oběd a bohužel i loučení s naší pevností. Po přečtení vzkazů našim kamarádům a rozloučení se naší společnou písničkou jsme se vydali domů. Chceme poděkovat naší vedoucí za skvělý program a výborným kuchařkám Hance, Lence a Darji a za langoše a řízky.

Bohdana Kahánková a Klára Janáčová
mladé hasičky z Kunčic

Hasičům ze Starých Hamer děkuji za zapůjčení klíčů od pevnosti Boyard a členům týmů Urgalů, Raptorů a Piškotů za fér hru.