Pokud se vám stránky nezobrazují správně, je to pravděpodobně způsobeno vašim prohlížečem. Na následujícím odkazu si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat prohlížeč Google chrome, který tento problém odstraní.
V této rubrice již brzy naleznete vše o okrsku Smrk do kterého spadá SDH Kunčice, Čeladná, Staré Hamry a Ostravice.
Nové telefonní číslo hasičů v Kunčicích je:
724 161 999
 

Oficiálni web Sboru dobrovolných hasičů Kunčice p.O.

 

Štědrý den v hasičárně 07

Štědrý den v hasičárně
Čekání na vánoční svátky proběhlo u nás neobvykle. Vedoucí pro nás připravily Štědrý den
v hasičárně. Nápad byl přivítán s nadšením, dopředu jsme si připravili dárky pro kamarády a v sobotu 17. prosince jsme se odpoledne sešli.
Kluci zdobili stromeček, děvčata připravovala slavnostní tabuli, chystala cukroví a vyzdobila celou místnost, kde se měl Štědrý večer odehrávat.
Ještě před slavnostní večeří nás čekala spousta překvapení. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a hráli proti sobě A-Z kviz. Odpovědi některých nás pobavily a rozesmály, např. na otázku - „Co je to hypertenze (mají to někteří starší lidé a má ji i vedoucí Hanka) – jsme slyšeli „skleróza“. Po této soutěži jsme šli postupně jeden po druhém tajně dávat dárky kamarádům pod stromeček. Pak jsme přešli do kuchyně, kde jsme dostali jablíčko, svíčku a z připravených větviček si každý vyrobil svícník.
Po krátké chvilce jsme mohli vejít do naší vyzdobené místnosti. Tam jsme se světle vánočních svíček a při doprovodu koled uviděli na zemi sestavený kruhový labyrint ze smrkových větviček a v kruhu spoustu malých bílých talířků. Nejdříve si pan starosta Dalibor Káňa zapálil svou svíci, od které si nejdříve zapálily svoje svíčky vedoucí a postupně je umisťovaly doprostřed kruhu. Pak jsme šli my. Vždy jeden si zapálil svíčku od starostovy, prošel labyrintem a umístil ji na jeden z talířků, pak pohladil kamaráda, a ten pokračoval. Když hořely všechny svíčky v kruhu, sedli jsme dokola, vedoucí vzala do ruky stříbrný oříšek a řekla své přání. Ten podala v kruhu dalšímu a tak jsme se všichni vystřídali a vyslechli spoustu zajímavých a krásných přání. Atmosféra byla nádherná, někteří měli slzy v očích.
Po tomto slavnostním sezení jsme usedli ke stolu a společně povečeřeli. Rozdali jsme si dárky a pak si jen hráli a povídali. Pozdě večer jsme zalezli do spacáků a při pohádce usínali. Rozcházeli jsme v neděli před obědem a to velmi neradi.