Pokud se vám stránky nezobrazují správně, je to pravděpodobně způsobeno vašim prohlížečem. Na následujícím odkazu si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat prohlížeč Google chrome, který tento problém odstraní.
V této rubrice již brzy naleznete vše o okrsku Smrk do kterého spadá SDH Kunčice, Čeladná, Staré Hamry a Ostravice.
Nové telefonní číslo hasičů v Kunčicích je:
724 161 999
 

Oficiálni web Sboru dobrovolných hasičů Kunčice p.O.

 

5. ročník (2011)

V pátek 13.5.2011 se v Kunčicích p.O. konala noční soutěž "O Kunčický pohár". Jednalo se již o pátý ročník této soutěže. Celkem o hodnotné ceny v kategorii mužů a žen bojovalo v požárním útoku 41 družstev.
Celé klání zahájily přesně ve 21 hodin holky z Oprechtic. Čas na levém terči (17,591s) značil velmi slušný výkon, ale prostřik na pravém proudu zastavil celkový čas až na hodnotě 19,077s, což v celkovém hodnocení stačilo až na 4. místo. Druzí se na startovní čáru připravili kluci z Metylovic. Jejich provedení útoku však nebylo hodnoceno a tudíž si připsali pouze N.
pokračování článku...
Kluci z Malenovic si chtěli napravit chuť po ne nejlepším výsledku z minulého roku. Avšak chyba strojníka, který nestihl spojit spojku pravému proudu způsobila čas těsně za hranicí 20sec. Čtvrtý se připravoval Prchalov. Tento trojnásobný vítěz soutěže O Kunčický pohár pomýšlel na nejvyšší příčky. Nebýt však prostřiku na pravém proudu, který je posunul na celkové druhé místo. Tradičním účastníkem noční soutěže se stal i Mošnov, který svým časem 14,888s získal celkové 4. místo. Nutno ale dodat, že na 3. místo chyběla Mošnou jedna tisícina sekundy!!! Velkým překvapením večera byl útok v podání borců z Karviné-Louky. Ti především skvělým sestřikům a časem 14,887s získali celkové 3. místo.
Osmý se na základně připravoval obhájce vítězství z minulého roku. Petřvaldík měl svůj pokus dobře rozběhnutý i přesto, že si levý proudař nebyl 100% jistý na spojkách a zdržel se na základně. Lukáš však svou ztrátu doběhl a sestříkl terč v čase 14,140s, pravý proudař však prostříkal na hodnotu 16,144 což stačilo až na 8. místo v celkovém pořadí.
Třináctí se na základně připravili kluci ze Slovenska z Podvysoké. Ti měli v předchozích letech v Kunčicích smůlu a nebývali se svými výsledky spokojeni. Jenže prokleté Kunčice zůstávají pro Podvysočáky i nadále. Snad to bylo pátkem třináctého nebo možná třináctou startovní pozicí. Výsledkem po nezapojení spojky béčkařem levému proudaři byl pouze neplatný pokus.
Osmnáctí běželi kluci z Bartovic. Všechno klukům sedlo tak jak mělo a s časem 14,569s obsadili v celkovém hodnocení 1. místo. Kozlovice startovali opět s podporou Pavla Krpce na rozdělovači, ale i přesto si kluci zapsali pouze neplatný pokus.
Do konce soutěže se již v mužské kategorii nekonaly žádné převratné změny. Snad jen chlapi z Plesné, kteří byli na naší soutěži poprvé, lehce promíchali pořadí časem 17,218s.

V kategorii žen se utkalo celkem 11 družstev. Holky z Oprechtic nasadily laťku na hodnotu 19,077s, ale to jen kvůli prostřiku na pravém proudu. Na levém terči byl naměřen čas 17,591s. Další ženské družstvo, které mohlo nasadit laťku bylo z Metylovic. Holkám sedl jejich pokus jako dětský zadek na nočník a časem 17,977s získaly v celkovém hodnocení 1. místo. Devatenácté na startu byly k vidění domácí „ženy“. Těm se jejich pokus solidně podařil a s časem 18,632s obsadily třetí místo. Pravý terč byl však sražen v čase 17,727s.
Dalším družstvem v této kategorii bylo družstvo Bartovic, které obhajovalo vítězství z minulého roku. Časem 18,106s se zařadily na celkové 2. místo.
Za nedlouho nás čekal souboj čtyř ženských družstev za sebou. Viděli jsme Lučinu, Bašku, Albrechtice a Čeladnou. Vítězně z tohoto minisouboje vyšly holky Albrechtic s časem 20,16s. Tímto časem však obsadily až celkové páté místo.
Posledním družstvem soutěžícím v ženské kategorii a zároveň posledním družstvem večera byly holky z Plesné. Bohužel jejich pokus byl neplatný z důvodu nenašroubování koše před ponořením do vody.


Po ukončení soutěže následovalo vyhlášení výsledků a předání cen. V kategorii mužů bylo odměněno 10 nejlepších družstev, v kategorii žen 5 nejlepších.

Nejrychlejší sestřik mužské kategorie připadl levému proudaři z Prchalova, který získal zájezd do Rakouska, v ženské kategorii Metylovická pravá proudařka získala poukázku do Čeladenského polária.