Pokud se vám stránky nezobrazují správně, je to pravděpodobně způsobeno vašim prohlížečem. Na následujícím odkazu si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat prohlížeč Google chrome, který tento problém odstraní.
V této rubrice již brzy naleznete vše o okrsku Smrk do kterého spadá SDH Kunčice, Čeladná, Staré Hamry a Ostravice.
Nové telefonní číslo hasičů v Kunčicích je:
724 161 999
 

Oficiálni web Sboru dobrovolných hasičů Kunčice p.O.

 

Bečka 2009

Soutěž mladých hasičů
Dne 26.9.2009 se konala v Kunčicích pod Ondřejníkem soutěž Kunčická bečka. Tato soutěž se skládá ze dvou částí. Nejprve soutěží mladí hasiči ve standartním požárním útoku o poté muži a ženy v jedné kategorii v netradičním požárním útoku. Je nutno totiž nejprve překonat dveře, které jsou umístěny cca 10 metrů za rozdělovačem a následně oběma proudy dopravit pivní sud (hliníkový) do branky.

V 9 hodin ráno začala soutěž mladých hasičů. Účast sborů o tuto soutěž nás mile překvapilo. Celkem se do bojů o první místo zapojilo 29 družstev. Nejprve se na start postavily družstva v kategorii mini. V této kategorii soutěží hasiči do 9 let. A to v pořadí Kunčice, Čeladná a Lučina. Domácímu družstvu se podařilo dokončit svůj pokus v rekordním čase 22,046s. Tento čas se nakonec stal i vítězným. Na druhém místě v této kategorii skončili hasiči z Lučiny a třetím Čeladné...
Dále se již kategorie mladších a starších žáků na základně střídaly. V těchto kategoriích přibyly nová družstva oproti minulým ročníkům. Např. Skotnice, Petřvaldík, Proskovice, Jistebník, Nýdek, Hukvaldy...
V mladší kategorii se opět dařilo domácímu družstvu. Ti zaběhli solidní výkon a s časem 15, 841 se umístili na konečném prvním místě. Na záda jim dýchalo družstvo Lučiny, kteří svůj pokus ukončili s časem 16,107s. Třetí se v této kategorii umístilo družstvo Bruzovic s časem 16,676s. Velmi dobře měly svůj útok rozběhnutý i jiná družstva (Oprechtice, Petřvaldík), ale díky drobným chybám na "bednu" nedosáhly.
V kategorii starší byla konkurence velmi vyrovnaná. Jedním z družstev, od kterých byl očekáván velmi dobrý čas byl team z Lubna. Těm se ale rozpojilo béčko a Lubno si zapsalo pouze nedokončený pokus. Naopak jiným družstvům se dařilo. Třeba Pstruží na naši soutěži zaběhlo svůj osobní rekord. Časomíra se při jejich pokusu zastavila na hodnotě 19,550s. Tento čas byl také dlouhou dobu nepřekonán. Avšak na start se v pořadí 15-tém chystaly domácí Kunčice. Domácí atmosféra vyhecovala domácí ke krásnému výkonu. Na levém proudu byl terč setříknut v čase 13,0...s, ale na levém byl bohužel prostřik a časomíra se tedy zastavila na úrovni 14,186s. Domácí z tohoto času měli radost, ale věděli, že ještě poběží družstva, která by je mohla překonat. Tak se také stalo. Hned po útoku Kunčic se na základně připravovalo družstvo Oprechtic. Ti pokořili i s malým zaváháním na koši Kunčice a docílili času 13,746s. Další konkurencí pro domácí družstvo byl team z Bruzovic. Toto družstvo se vypracovalo z druholigového manšaftu na kvalitní konkurenci. Také jejich útok nezaznamenal žádnou chybičku a s časem 13,929 obsadili aktuální 2.místo. Na start se však ještě chystalo družstvo Nové Vsi. Když jsme byli v květnu na soutěži na Nové Vsi my, podařilo se nám v kategorii starších vyhrát. Možná proto nám Nová Ves chtěla vítězství vrátit. A to se jim také podařilo. S časem 13,667s si odvezli 1. místo. Na konec soutěže nás ale čekalo překvapení. Behem průběhu soutěže se domluvilo družstvo Kunčic a Lučiny a sestavilo družstvo s názvem LučKu...podle počátečních názvů obou obcí. Vzledem k tomu, že v této sestavě tito hasiči nikdy nesoutěžili, nikdo nepředpokládal žádný převratný čas. Opak však byl pravdou. I přes malé zádrhely se tomuto složenému družstvu podařilo zaběhnout čas 13,792s. S tímto časem by se toto družstvo umístilo na skvělém 3.místě. Avšak z důvodu regulérnosti soutěže nebylo hodnoceno.
Na závěr soutěže probehlo vyhodnocení výsledků a předání cen. Odměňována byla všechna družstva. Každý team dostal pravý valašský frgál a tašku a věcnými cenami. Krom toho čekaly na vítěze bohaté ceny. A jelikož byla soutěž netradiční, dostávali ceny i vedoucí mladých hasičů. Z každé kategorie vždy za první 3 místa si vedoucí vylosovali ceny...dostávali čepice, batohy, trička, hrníčky, knížky a flashku...(paměťové zařízení).
Kunčická bečka muži, ženy
Soutěž mužů a žen navazovala na soutěž mladých hasičů. začátek byl ve 14 hodin. Oproti ranní soutěži již však byla netradiční. Družstvo tvořilo 8 lidí, 7 soutěžících + 1 kapitán. Zhruba 10 metrů za rozdělovačem byly na trati umístěny dveře, které museli účastníci překonat. Na konci tratě na ně místo terčů čekal pivní sud, který museli pomocí obou proudů nakutálet mezi 2 tyče.
Nejprve se na start postavilo domácí družstvo Kunčic A, které všechny (a hlavně sebe samo) překvapilo skvělým časem 20,466s. Tento čas už v průběhu celé soutěže nebyl překonán. Dále následovalo družstvo Čeladné žen, Bordovice, Veřovice, Lichnov..... Některým se dařilo více či méně. Výhodou pro většinu bylo, že se soutěž konala dvoukolově. Po odběhnutí 1.kola se rozjely nové pokusy. Mnozí si z prvních nepodařených vzali příklad a změnili taktiku. Mnohým se to také vyplatilo. Snad jen Kunčice A zaběhly v druhém kole skoro 2-násobný čas oproti prvnímu... A holky z Paskova, které po prvním kole byly na 2.prozatimním místě si druhé kolo pokazily a nedokončily. Zcela jistě je to ale nemrzelo, protože do celkových výsledků se počítal lepší čas. Naopak Kunčice B svůj pokus rozběhli tak zdařile, že nestačili divit když se koukali na ukazatel časomíry. Ten se zastavil na hodnotě 21,846s. Zároveň se jim podařilo odsunout holky z Paskova na 3. místo. Domácím holkám z Kunčis se vydařil především 1.pokus. V tom docílily času 25,762s, v druhém kole si zapsaly pouze neplatný pokus.
Po odběhnutí všech soutěžních družstev čekalo na všechny účastníky velké překvapení. popravdě jsem o něm nevěděl ani já...(= Z hasičárny vyšlo 8 chlapů v RETRO oblecích s patřičnými úpravami a začalo si chystat základnu. Diváci je již za to odměnili potleskem. Spojky si připravili na vzdálenost tloušťky prvního vydání babičky a přesunuli ze na startovní čáru. Odtamtud je všichni diváci společně odstartovali. Chlap doběhli k základně, zapojili spojky, ale co to? Občerstvení? Samozřejmě nemohli vyběhnout aniž by se neposilnili...(= Poté již rozběhli útok a dokonce jej i zdařile dokončili. Od všech si zasloužili větší potlesk než všechny soutěžící týmy dohromady....
Výsledky