Pokud se vám stránky nezobrazují správně, je to pravděpodobně způsobeno vašim prohlížečem. Na následujícím odkazu si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat prohlížeč Google chrome, který tento problém odstraní.
V této rubrice již brzy naleznete vše o okrsku Smrk do kterého spadá SDH Kunčice, Čeladná, Staré Hamry a Ostravice.
Nové telefonní číslo hasičů v Kunčicích je:
724 161 999
 

Oficiálni web Sboru dobrovolných hasičů Kunčice p.O.

 

Soutěže 2013,2014

Pohárové soutěže Metylovice a noční Palkovice
Pohárovka Lubno muži a freestyle motorky Čeladná
Pohárovka Markvartice - muži
Noční pohárová soutěž muži - Petřvald
Noční soutěž 31. května Mošnov - muži
Noční soutěž v Bartovicích 30. května - muži
Noční soutěž O KUNČICKÝ POHÁR 2014
V pátek 9. května se konal již 8. ročník noční soutěže O KUNČICKÝ POHÁR. Přípravy trvaly delší dobu, ale ty nejintenzívnější začaly ve čtvrtek odpoledne a pokračovaly až do sobotního rána, samotná soutěž byla zahájen ve 21 hodin. Na start se postavilo 24 mužských a 10 ženských družstev, v každé kategorii jsme měli své kunčické zástupce. Naše soutěž je vlastně první velká zahajovací soutěž v sezóně, a tak se snaží všechny družstva ukázat, jak jsou připraveny a co se od nich může čekat v příštích soutěžích. Podle toho vypadaly i výsledky.V kategorii mužů se do celkového výsledného času 15. vteřin se vešly 4 družstva, do 16. vteřin pak 7 družstev,. Naopak soutěž nedokončilo 8 družstev, mezi nimi bohužel i naši muži. Jejich útok byl výborně rozjetý, ale chyba na levém proudu zhatila všechny naděje.V kategorii žen se celkově do času 19. vteřin vešly 4 družstva, 1 družstvo svůj útok nedokončilo. Náš ženský tým provedl svůj útok dobře, s časem 20.550 skončil na 5. místě.
Celkové výsledky "na bedně":
Muži - 1. místo Petřvaldík 14.336; 2. Prchalov A 14.453; 3. Lubno 14.534
Ženy - 1. místo Albrechtice 18.372; 2. Metylovice 18.888; 3. Frýdek 18.903
O závodníky i hosty bylo připraveno naše již tradiční občerstvení, na které se jezdí i z daleka, a to grilovaná kýta a bramboráky. Dále jsme nabízeli douzované klobásy, pivo a jiné laskominy.
Naše soutěž je i známa kvalitními a hodnotnými cenami, které umístěná družstva obdrží. Letos jsme přidali i jednu novinku, při závěrečném nástupu se losovaly 3 ceny pro jednotlivce, a to láhev metaxy, poznávací zájezd a tandemový seskok. Ještě nikdy na závěrečném nástupu nebylo tolik závodníků. Za všechny ceny, pomoc a finanční částky děkujeme našim sponzorům, bez kterých bychom nemohli vůbec naši soutěž pořádat. Ještě jednou obrovský dík.
KUNČICKÁ BEČKA 2013
V sobotu 28.září jsme pořádali u nás další ročník soutěže Kunčická bečka. Dopoledne se utkaly proti sobě družstva žáků v požárním útoku s vodou, odpoledne patřilo dospělákům. Na dopolední část přijelo 18 družstev mladší i starší kategorie a 2 družstva mini žáků - Kunčice a Lučina. Vítězem mladších žáků se staly Trojanovice před Jistebníkem a Lučinou, starší kategorii vyhrály Oprechtice před Trojanovicemi a Mořkovem.
Od 14. hodiny se pak postupně na start naší soutěže postavilo 16 klasických a 3 recesistická družstva. Úkolem bylo dostat do malé branky sud od piva dvěma proudy vody. Hlavní soutěž vyhrálo naše družstvo Kunčice - ženy, na 2. místě Kunčice muži a na 3. smíšené družstvo Fryčhaska.
Na závěr celé akce provedla své útoky 3 "sranda" družstva, a to Lichnov - krásní muži v dámském i pánském spodním prádle, druhým družstvem byli Večerníčci v pohádkových kostýmech a největší úspěch sklidil 3. tým - Labutí jezero. Soutěžení bylo doprovázeno i příslušnou hudbou.
Všem příznivcům doporučuji prohlédnout fotky a shlédnout natočená videa. Určitě se zasmějete a zpříjemníte si dlouhé podzimní večery!!!
Pohárová soutěž O Bordovský hájek
V sobotu 7. září se naše 2 družstva dospělých zúčastnili pohárovky v Bordovicích. Tato soutěž je ztížena tím, že se běží se třemi hadicemi B, do prudkého kopce a ještě se 2 krát podlézá zábradlí. Družstvo A obsadilo 4. místo, družstvo B mělo neplatný pokus.
O Hájovský pohár 2013
V sobotu 30. srpna se naše dospělé smíšené družstvo zúčastnilo noční soutěže v Hájově s velice dobrým výsledkem. S časem 19,245 s obsadili konečné 13. místo. Doporučujeme prohlédnout si fotky, protože na této soutěži je káď na vodu průhledná a osvětlená barevnými světly, takže opravdu krásná podívaná!!!
Pohárová soutěž Podvysoká (SK)
V neděli 28. července jsme se zúčastnili pohárové soutěže u našich kolegů ve Slovenské republice, a to v Podvysoké. Jejich družstvo je pravidelným účastníkem naší noční soutěže. Při našem pokusu došlo k technické závadě - rupla hadice, proto jsme pokus mohli opakovat.
Pohárová soutěž ve Veřovicích 2013
NOČNÍ SOUTĚŽ - "O KUNČICKÝ POHÁR! 2013
V pátek 10. května se konal 7. ročník noční soutěže "O kunčický pohár". Soutěž se připravovala dlouho dopředu, v pátek však vypuklo to pravé organizační šílenství. Od samotného rána na 25 dobrovolných hasičů chystalo trať, stánky s občerstvením a všechno zázemí, které je při pořádání takovéto soutěže nutné. Vzhledem k předem očekávanému počasí bylo velice dobré, že jsme připravili navíc i stany pro diváky i soutěžící u tratě, takže avízovaný déšť nikoho nepřekvapil.
Protože na tuto soutěž je možné se hlásit dopředu, věděli jsme, že přijede kolem 50 družstev. A to se také potvrdilo, na start se postavilo 11 ženských a 37 mužských týmů, všichni na velice vysoké úrovni. A to zvláště v kategorii mužů, kdy se do času 14,260 do 14,673 vešlo 7 týmů, od 15,067 do 15,913 dokonce 9 týmů. Naše noční soutěž je pro všechny družstva vlastně prvním ostrým startem před celou sezónou, a tak zvláště letos, kdy ještě před měsíce ležel sníh a družstva nemohla trénovat, jsou vyhlídky na vynikající časy velice dobré.
My jsme postavili dvě družstva - junioři a ženy. První jmenovaní jsou zařazeni v kategorii mužů, běhají v něm dorostenci a starší žáci, v této soutěži posíleni o jednoho více dospělého. Požární útok se jim povedl, dosáhli času 17,887 s, za což jim patří 21. místo. Ženy zabojovaly také velice dobře, s časem 20,194 s získaly 5. místo.
Celou naši noční soutěž vyhrál k kategorii mužů Prchalov B, a to již počtvrté, 2. místo obsadil Petřvaldík, 3. Prchalov A.
V kategorii žen zvítězily Bartovice, 2. místo obsadily Oprechtice a 3. Metylovice.