Pokud se vám stránky nezobrazují správně, je to pravděpodobně způsobeno vašim prohlížečem. Na následujícím odkazu si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat prohlížeč Google chrome, který tento problém odstraní.
V této rubrice již brzy naleznete vše o okrsku Smrk do kterého spadá SDH Kunčice, Čeladná, Staré Hamry a Ostravice.
Nové telefonní číslo hasičů v Kunčicích je:
724 161 999
 

Oficiálni web Sboru dobrovolných hasičů Kunčice p.O.

 

Stáže u HZS a školení

Cvičení jednotky 28. září
Ve čtvrtek 28. září proběhlo cvičení jednotky na "Žabáku".
Školení jednotky radiostanice
V neděli 3. března jednotka absolvovala školení k používání našich nových radiostanic MATRA, které jsme obdrželi darem od Moravskoslezského kraje. Školení probíhalo na HZS ve Frýdku-Místku.
Jedná se o stáže, kde družstvo 5+1 (5 hasičů + 1 velitel) jedou se svou CAS na stanici hasičského záchranného sboru. V našem případě jezdíme na stanici do Místku. Služba probíhá od 7 hodin ráno do 7 hodin večera. V průběhu dne vykonáváme stejnou činnost jako příslušníci HZS. V případě požáru či jiné události je naše JSDH vysílána společně s jednotkou HZS. Tyto užitečné praxe vykonávají členové JSDH bezplatně. Celkově se jich naše jednotka účastní zhruba 3x za rok.
Tento způsob přípravy na zásahy se velmi osvědčil a to především proto, že ti co absolvují stáž, absolvují zároveň několikeré školení (taktika, zdravotní, lezecké apod.) a také se přímo zůčastní zásahu pod velením příslušníka HZS.

Fotky ze stáží budeme postupně dodávat.