Pokud se vám stránky nezobrazují správně, je to pravděpodobně způsobeno vašim prohlížečem. Na následujícím odkazu si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat prohlížeč Google chrome, který tento problém odstraní.
V této rubrice již brzy naleznete vše o okrsku Smrk do kterého spadá SDH Kunčice, Čeladná, Staré Hamry a Ostravice.
Nové telefonní číslo hasičů v Kunčicích je:
724 161 999
 

Oficiálni web Sboru dobrovolných hasičů Kunčice p.O.

 

Požár chaty Tiché

Požár chaty Tiché 19.6.2009
Dne 19.6.2009 byl ve 13:25 JSDH Kunčice p.O. nahlášen požár stolárny v Tiché. JSDH Kunčice dorazila na místo jako první. Bylo zjištěno, že se nejedná o požár stolárny, ale o požár chaty nad stolárnou. Průzkumem bylo zjištěno, že se v trávě nalézá těžce popálená osoba. Té JSDH ihned začala podávat první pomoc a přivolala helikoptéru. Osoba byla při vědomí.
Následně se jednotka SDH Kunčice společně s JSDH Frenštát soustředila na hašení požáru chaty.
Rubrika: Novojičínský deník - Černá kronika

--------------------------------------------------------------------------------
.V chatce v Tiché málem uhořel muž Tichá /FOTOGALERIE/ – Pouze hromada ohořelého dřeva zbyla z chatky v Tiché, kterou zachvátily plameny v pátek 19. června asi hodinu po poledni.

Autor:
Ivan Pavelek
--------------------------------------------------------------------------------
.0×video
0×audio
10×foto
0×komentářů včera 14:03 aktualizováno dnes 9:30.
Podle zjištění Deníku celodřevěný objekt vlastnila padesátiletá místní žena. „Kdysi to byla spíše taková dřevěná bouda na nářadí. Oni to pak trochu předělali, aby se v tom dalo nějak bydlet,“ uvedl jeden z obyvatel Tiché. Stejně jako on i ostatní byli ochotni hovořit pouze pod podmínkou, že se nikde neobjeví jejich jméno. „Je to dědina a nepotřebuji, aby se na mně někdo škaredě díval,“vysvětlil další z přítomných.

V chatě byl ve chvíli požáru muž. Někteří místní tvrdili, že měl pětačtyřicet let, jiní mu hádali kolem čtyřiceti. „On podle mě nebyl místní. Myslela jsem si, že to je nějaký bezdomovec. Tak, brali jsme jej jako, že je to její přítel,“ uvedla jedna z obyvatelek Tiché.

Kdy chata, začala hořet, nikdo z těch, co postávali na místě, přesně nevěděl. „Já jsme jenom slyšela dvě rány. Ta první byla tlumenější, ta druhá byla už dost hlasitá,“ uvedla další žena a společně s přítomným mužem potvrdili, že v chatě vybuchla jedna nebo dvě plynové lahve, patrně propan-butanové. „On už tam ale asi v té době nebyl. Když jsem přišel, tak už to bylo celé shořené a on byl venku. Asi se z toho dostal sám, ale zřejmě byl dost ohořelý, protože ho nakládali do vrtulníku,“ poznamenal muž.

Minimálně dvě oběti si ale požár bezprostředně vyžádal. Vedle chaty byl drátěný kotec, ve kterém měl muž dva psy. „Byli to takoví malí ratlíci. Taková ta pouliční směs,“ přiblížila jedna z účastnic.

Majitelka chaty se ani tři hodiny po požáru na místě neobjevila. „Ona je asi v práci,“ zmínila se žena. Podle informací, které se deníku podařilo zjistit, byl muž, který v chatě málem uhořel, bez práce. Soudně však měl nařízeno vykonání veřejně prospěšných prací pro obec. Kolik a zda je nakonec vykonal, ale nikdo z dotázaných obyvatel nevěděl.