Pokud se vám stránky nezobrazují správně, je to pravděpodobně způsobeno vašim prohlížečem. Na následujícím odkazu si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat prohlížeč Google chrome, který tento problém odstraní.
V této rubrice již brzy naleznete vše o okrsku Smrk do kterého spadá SDH Kunčice, Čeladná, Staré Hamry a Ostravice.
Nové telefonní číslo hasičů v Kunčicích je:
724 161 999
 

Oficiálni web Sboru dobrovolných hasičů Kunčice p.O.

 

Požár chaty v Trojanovicích 25.5.

Dne 25.5.2010 vyjela JSDH Kunčice k požáru chaty v Trojanovicích. Na místě zasahovaly tyto jednotky: JSDH Kunčice, Trojanovice, Franštát a HZS MSK ÚO Nový Jičín.


Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v úterý 25.5.2010 odpoledne v Novém Jičíně-Trojanovicích u požáru členitější rekreační chaty (částečně dřevěnice, částečně zděná) o půdorysu 18x 8 metrů. Při požáru nebyl nikdo zraněn, škoda činila 2 miliony korun, uchráněné hodnoty 800 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je jasná: majitel lepil na střechu lepenku svépomocí, a to pomocí otevřeného ohně.

Informaci o požáru obdrželo operační středisko hasičů v úterý po půl druhé. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Novém Jičíně a sní tři jednotky dobrovolných hasičů z Trojanovic, Frenštátu pod Radhoštěm a Kunčic pod Ondřejníkem.

Při příjezdu na místo již silně hořela především hospodářská část a garáž dvoupodlažního objektu se sedlovou a částečně šikmou střechou. Hasiči dostali požár pod kontrolu během necelé hodiny, podařilo se jim zachránit větší část obytného přízemí a prvního patra nad ním.