Pokud se vám stránky nezobrazují správně, je to pravděpodobně způsobeno vašim prohlížečem. Na následujícím odkazu si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat prohlížeč Google chrome, který tento problém odstraní.
V této rubrice již brzy naleznete vše o okrsku Smrk do kterého spadá SDH Kunčice, Čeladná, Staré Hamry a Ostravice.
Nové telefonní číslo hasičů v Kunčicích je:
724 161 999
 

Oficiálni web Sboru dobrovolných hasičů Kunčice p.O.

 

Požár objektu skladování balíků sena

Dne 26.7.2008 po půl druhé v noci byl na operační středisko hasičů ve Frýdku-Místku ohlášen požár v obci Kunčice pod Ondřejníkem. V kravíně hořel objekt o rozměrech téměř 400 m2, ve kterém byly uskladněny lisované balíky slámy. V blízkosti objektu se nachází budova kravína s ustájenými 50 kravami.
Na místo události byla vyslána jednotka profesionálních hasičů HZS Moravskoslezského kraje, stanice Frýdek-Místek a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Kunčice pod Ondřejníkem, Trojanovice, Frýdlant nad Ostravicí a Čeladná.
Po příjezdu na místo zásahu a průzkumu byly roztaženy 2 proudy C, aby se zabránilo rozšíření požáru na budovu kravína. Kravín se před požárem podařilo uchránit. Další dva proudy C se zaměřily na střechu haly. Hasiči prováděli hašení uskladněné slámy z vnitřku haly a ze střechy. Hasiči zajistili tři traktory s vlečkami a stejný počet nakladačů a postupně vyváželi hořící balíky sena ven z haly. Seno se vozilo na plochu blízké louky, kde se nechalo pod dohledem hasičů postupně dohořet. Z důvodu malého tlaku vody u blízkého hydrantu, byla prováděna kyvadlová doprava vody. Při hoření sena docházelo k vývinu velkého množství kouře. Pro podporu hoření byly nasazeny dva přetlakové ventilátory, které směřovaly do hořící hromady sena. V ranních hodinách byli občané obce informováni o výskytu kouře z reproduktorů cisterny místních hasičů a bylo jim doporučeno, aby nevycházeli ven a měli zavřené okna. Zásah také komplikoval podmáčený a rozježděný terén na louce. Při odjezdu z louky uvízly dvě cisterny hasičů. Hasičům s dojezdem vozidel na zpevněnou komunikaci pomohli traktory.
Na místě události byla ponechána jednotka místních hasičů, kteří provádí dohled nad požářištěm.
Příčina požáru je v šetření vyšetřovatelů hasičů a Policie ČR. Škoda způsobená požárem je v celkové výši 410 tisíc korun (160 tisíc korun škoda na uskladněném seně a 250 tisíc korun škoda na střeše seníku).
Technika na místě zásahu:
HZS Frýdek-Místek: CAS 24 T815, CAS 32 T815, CAS K25 Liaz (střídající směna)
JSDH Kunčice p.O.: CAS 16 Man, DA12 Avia Furgon
JSDH Trojanovice: CAS 24 Mercedes-Benz Atego
JSDH Frýdlant n.O.: CAS 24 Renault Kerax, CAS 32 T815
JSDH Čeladná: CAS 24 T815 Terrno
Foto+článek -SDH Frýdlant n.O.