Pokud se vám stránky nezobrazují správně, je to pravděpodobně způsobeno vašim prohlížečem. Na následujícím odkazu si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat prohlížeč Google chrome, který tento problém odstraní.
V této rubrice již brzy naleznete vše o okrsku Smrk do kterého spadá SDH Kunčice, Čeladná, Staré Hamry a Ostravice.
Nové telefonní číslo hasičů v Kunčicích je:
724 161 999
 

Oficiálni web Sboru dobrovolných hasičů Kunčice p.O.

 

Požár v Kozlovicích 3.9.2008

Patnáct minut po dvacáté hodině vyjely dne 3.9.2008 jednotky hasičů na Frýdecko-Místecku k požáru střechy staršího rodinného domku do Kozlovic. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o starší domek (rozmšry cca 20 x 10 m), který majitelé opravují. Při příjezdu jednotek hasičů již byla požárem zasažena celá vrchní část střešní konstrukce.
Jednotky profesionálních hasičů HZS Moravskoslezského kraje, stanice Frýdek-Místek a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Kozlovice, Frýdlant nad Ostravicí, Kunčice pod Ondřejníkem a Ostravice ihned zahájily hasební práce z vnitřní i vnější strany budovy. Ještě před tím celý objekt prozkoumali. Zjistili, že všichni obyvatelé domku – dvě dospělé osoby a tři děti – jsou bez zranění mimo nebezpečí.
V průběhu likvidace požáru v domě hasiči nalezli tlakové láhve s propan-butanem (10 kg) a svařovací soupravu s CO2. Po jejich vynesení mimo hořící objekt byly ochlazeny.
Jednotky na místě pomáhali obyvatelům domu s vynášením vybavení domu mimo objekt. Na místo se dostavil i starosta obce Kozlovice a spolu s řídícím důstojníkem hasičů nabídli postižené rodině možnost zajištění náhradního ubytování. Rodina tuto možnost nevyužila, náhradní ubytování si zajistili sami.
Po lokalizaci požáru před 22. hodinou zůstala na místě jednotka kozlovických hasičů, která hledala případná skrytá ohniska požáru a dokončovala likvidaci požáru. Veškeré práce hasičů v domě byly ukončeny krátce před 6. hodinou ranní, kdy byl objekt předán majiteli.
Požárem byla způsobena škoda ve výši 1,5 milionu korun. Příčinu požáru šetří vyšetřovatel hasičů a Policie ČR.

Autor článku: Ing. P. Faster

Technika na místě zásahu:
HZS Frýdek-Místek: CAS K25 Liaz, AZ 37 MB Metz
JSDH Kozlovice: CAS 15 Renault, CAS 25 Š706
JSDH Frýdlant n.O.: CAS 24 Renault Kerax, CAS 32 T815
JSDH Kunčice p.O.: CAS 16 Man
JSDH Ostravice: CAS 24 T815 Terno

Foto pořízeno JSDH Frýdlant n.O.