Pokud se vám stránky nezobrazují správně, je to pravděpodobně způsobeno vašim prohlížečem. Na následujícím odkazu si můžete zdarma stáhnout a nainstalovat prohlížeč Google chrome, který tento problém odstraní.
V této rubrice již brzy naleznete vše o okrsku Smrk do kterého spadá SDH Kunčice, Čeladná, Staré Hamry a Ostravice.
Nové telefonní číslo hasičů v Kunčicích je:
724 161 999
 

Oficiálni web Sboru dobrovolných hasičů Kunčice p.O.

 

Vyprošťování koní ze studny

Dne 16.6.2005 vyjela jednotka SDH Kunčice k technické pomoci vyproštění koní ze studny. Na místo události se dostavila 1.v pořadí. Průzkumem zjistila, že se jedná o 2 tažné koně, kteří spadli do staré 5 metrů hluboké studny. Studna měla cca 2 metry v průměru. přístup k ní byl velmi špatný, protože se jednalo o starou studnu v úpatí Ondřejníku, kde nevedla žádná příjezdová komunikace a navíc se nacházela ve strmém svahu.
Po příjezdu jednotky HZS ÚO Frýdku-Místku, jsme se pokoušeli studnu alespoň z části rozkopat a zlepšit tak přístup ke koňům. Situaci komplikoval také fakt, že kůň, který byl v dolní části studny přestával dýchat. Na místo byl proto přivolán veterinář. Dále byl přivolán vyprošťovací vůz HZS MSK z Ostravy, jeřáb a bagr. K místu události se však dostal pouze bagr, díky kterému se podařilo dostat koně ze studny.
Kůň, který byl ve spodní části studny se však následkem váhy horního koně udusil. 2. zachráněný kůň však druhý den následkem vnitřních zranění zemřel.